“Kendisiyle yarışan, hayallerine koşan, kapılarını cesaretle geleceğe açan genç kadınlar için buradayız.”

Programlarımız

Kız Kardeşim Burs Programı

Kız Kardeşim Burs Programı kapsamında üniversite eğitimine devam eden ve maddi desteğe ihtiyaç duyan 64 şehir, 92 üniversite ve 83 farklı bölümden 18-25 yaş arası 410 üniversiteli kız kardeşimize burs imkânı sağlanıyor. Geçtiğimiz dönemde de deprem bölgesinden 18-25 yaş arası 300 genç kadına burs imkânı sağladık.

Burs Programı, Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile yürütülüyor.

 

Yeni dönem burs başvurusu için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Birlikte Yürüdüğümüz Kız Kardeşlerimiz

410

Toplam Burs

60

Şehir

92

Üniversite

83

Bölüm

109

1. Sınıf

59

2. Sınıf

52

3. Sınıf

180

4. Sınıf

9

5. Sınıf

1

6. Sınıf

Güçlenme Programı

Güçlenme Programı kapsamında, Kız Kardeşim Projesi’nin hedef kitlesi olan 18-25 yaş arası üniversiteli genç kadınlara ihtiyaçları doğrultusunda sunulacak mentor programları ile hayata, kariyerlerine ve gelişimlerine yönelik destek sağlanıyor. Alanında uzman, deneyimli mentorlar ile bilginin gücünü genç nesillere aktararak geleceğimizin güçlenmesi hedefleniyor.

Ayrıca kız kardeşlerimiz Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE) tarafından tasarlanan “Keşfet Kendini Testi” ile kendilerini keşfederek, potansiyellerinin farkına varıyor ve kariyer yolculuklarında emin adımlarla ilerlemeleri konusunda destekleniyor. Keşfet Kendini kapsamında kız kardeşlerimiz ücretsiz olarak yararlanabildikleri Kişilik ve Dayanıklılık Envanter Testleri kapsamında kişiye özel hazırlanan rapor ile güçlü yönlerini keşfedip geliştirerek geleceğe bugünden hazırlanıyorlar.

Genç kadınların kişisel gelişimlerini sağlamak ve artırmak için uygulanan “Gücüm Kız Kardeşimden” seminerlerinde kız kardeşlerimiz kariyer hayatlarına yön verecek isimlerle buluşuyor.

Güçlenme Programı Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) ve Davranış Bilimleri Enstitüsü DBE iş birliğinde yürütülüyor.

guclenme_programi_circle

Yıldızlar Karması

Ahbap Derneği iş birliğinde hayata geçen Yıldızlar Karması Programı ile spor, sanat ve toplumsal fayda alanındaki hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen genç kadınlara maddi ve ayni destekler sağlanıyor. Başarılarıyla kız kardeşlerine rol model olmak isteyen, kendine inanan genç kadınların sadece onları izleyen kız kardeşlerine değil tüm Türkiye’ye ilham vermelerini, bugünümüzün ve geleceğimizin yıldızları olmaları hedefleniyor.

banner_under
Asset 4

Kız Kardeşim Kampüs Programı

Kız Kardeşim Projesi yeni döneminde, genç kadınların kariyer gelişim yolculuklarında yanlarında olmayı ve onlara geniş fırsatlar sunmayı amaçlıyor. Kampüs Programı sayesinde, üniversite mezunu genç kadınların profesyonel hayatta güçlenmelerine destek olacak ve sosyo-ekonomik alanlara aktif katılımlarını teşvik edecek iş birlikleri kuruluyor.

Scroll to Top