kiz_kardesim_projesi

Kız Kardeşim Projesi yeni döneminde daha çok kadın lider ve kadın kahraman oluşmasına katkı sağlamak amacıyla 18-25 yaş arası genç kadınların yanında.

Genç kadınların ilham almasını sağlamak, hayallerinin gerçekleşmesine ve güçlenmelerine destek olmak amacıyla 2015 yılından bu yana kesintisiz olarak devam eden Kız Kardeşim Projesi, Kız Kardeşim Burs Programı, Kız Kardeşim Güçlenme Programı ve Kız Kardeşim Yıldızlar Karması Programı olmak üzere üç ayrı programdan oluşuyor. Her bir program ise gençlerin ihtiyaç duyduğu beş farklı alana odaklanıyor.

Proje Kapsamı

Proje kapsamında;

Genç kadınlara; maddi olarak desteklenmeleri amacıyla eğitim bursu imkanları sağlıyoruz.

Gençlerin kendilerini keşfetmelerini sağlayacak ‘Keşfet Kendini Uygulaması’ ve Hayallerini doğru yönlendirmek amacıyla hazırlanan Mentorluk Programları sunuyoruz.

Sporda, sanatta ve toplumsal fayda alanındaki hayallerini gerçeğe dönüştürerek kız kardeşlerine rol model olmak isteyen genç kadınlar için Yıldızlar Karması Programımızı hayata geçiriyoruz.

kiz_kardesim_projesi_programlar
Asset 4

Kız Kardeşim Projesi Hakkında:

Türkiye’de kadınların sosyo-ekonomik olarak güçlenmesi ve ekonomiye aktif katılımlarının desteklenmesi hedefiyle Coca-Cola’nın küresel 5by20 girişiminin bir parçası olarak 2015 yılında hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilinde 15-55 yaş arasındaki toplam 450 binden fazla kadına ulaştı.

Coca-Cola Vakfı desteğiyle, Coca-Cola Türkiye tarafından başlatılan proje, 2015 yılından beri kesintisiz olarak devam ediyor. Projenin 2015 – 2022 yıllarını kapsayan ilk fazında, Kız Kardeşim Hibe Programı çerçevesinde kadın girişimcilere 4 milyon TL’den fazla destek verildi.

2023 yılına gelindiğinde ise Proje’nin etki alanını genişletmek için yeni bir döneme geçildi.

 

“Kendiyle yarışan, hayallerine koşan,
kapılarını cesaretle geleceğe açan genç kadınlar için buradayız.”

Paydaşlarımız

Genç kadınlara ilham vermek, güçlenmelerine ve hayallerine destek olmak amacıyla geliştirdiğimiz Kız Kardeşim Projesi’ni hayata geçirirken Coca-Cola Vakfı ve aynı hedefi paylaştığımız Özel Sektör Gönülleri Derneği ile birlikte yürüyoruz.

Scroll to Top