Değerli Mentor Adayımız,

Genç bir kadının yolunu aydınlatmaya ne dersiniz? Kadınların iş ve sosyal yaşamda daha fazla yer alması için biz buradayız ve sizi de bekliyoruz.

Mentor olduğunuzda programımızdaki bir menti ile eşleştirileceksiniz ve böylece genç bir kadının kendini geliştirmesine destek olarak başarıya giden yolunu aydınlatma deneyimini yaşayacaksınız.

“Genç kadınların ihtiyaç duydukları alanlarda güçlenmelerine destek olmak için ben de varım!” diyorsanız, en az sekiz yıl iş tecrübesine sahipseniz ve ekip yönetimini deneyimlediyseniz sizi gönüllü mentorumuz olmaya çağırıyoruz.

* Gönüllülerimiz yarım günlük mentorluk eğitiminden sonra mentileriyle buluşacak ve program boyunca Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin koordinasyonuyla ilerleyecekler. Size özel tasarlanmış bir süreçle devam edecek mentorluk uygulamamızda, mentinizle en az 5 görüşme yapmanız beklenmektedir.

“Genç kadınların gelişimine destek olma amacıyla tasarlanan Kız Kardeşim projesinin önemli bileşenlerinden biri de mentorluk. Bir öğrenme ortaklığı olarak mentorluk, her ne kadar tecrübeliden tecrübesize bir akış yaratıyor gibi görünse de kazançlar çoğu zaman karşılıklıdır. Yapmaya çalıştığımız, bu ikili ilişkide menti rolündeki kişinin kendini, potansiyelini, iç ve dış engellerini ve onlarla nasıl baş edeceğini keşfetmesine yardımcı olmak. Bu yolda onunla yürümek, bazen koluna girmek, bazen düşmenin normal olduğuna inandırmak, bazen de ona yetişebilmek için koşturmak… Her durumda önceliğin onda olduğunu hissettirmek ve iyi bir rol model olabilmek. Güven üzerine kurulan bu ilişkide yargılamayan iyi bir dinleyici, yolu açan sorular soran ve daha fazlası için cesaretlendiren bir yol arkadaşıdır mentor. Sürecin sonunda kendine güveni artan, potansiyelinin farkına varan, yürüyeceği yol ve hedefleri netleşen bir menti, kendi iç sesiyle mentorluk sürecini devam ettirebilir; mentorunun yolunu açan sorularını kendine sormaya devam edebilir ve düşmemeyi değil, düşünce kalkabilmeyi başarı olarak görebilir. Böylece daha fazlasını denemesi ve kendini geliştirmeye devam etmesi de mümkün olacaktır.”

Semra Akman

Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı / ÖSGD Yönetim Kurulu Üyesi

Kız Kardeşim Projesi’nde Mentorluk

Scroll to Top