Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donanarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesini amaçlayan Kız Kardeşim Projesi kapsamında, 21-24 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul’da eğitmen eğitimi gerçekleştirildi.

Eğitime 26 farklı ilden katılan 40 gönüllü eğitmen Sıfır Atık, Ürün Sunum ve Pazarlama Teknikleri, Müşteri İlişkileri ve Satış, Gıda Güvenliği ve Lojistik alanlarında eğitim aldı.

Tanışma toplantısı ve bilgilendirici sunumla başlayan program,  paydaş oturumuyla devam etti. Oturum, Habitat Derneği Genel Sekreter Yardımcısı Hilal Gerçek’in moderatörlüğüyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Girişimcilik Müdürü Batuhan Demir, Coca-Cola Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Sürdürülebilirlik Müdürü Senem Görel, Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ve Kız Kardeşim Projesi Gönüllü Eğitmeni Meltem Ertürk’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

4 gün boyunca uzman eğitmenler tarafından eğitim alan gönüllü eğitmenler bulundukları ildeki kadınlara ve kadın kooperatiflerine Kız Kardeşim Projesinin eğitimlerini yaygınlaştıracak.