Habertürk

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, Kız Kardeşim Projesi kapsamında başlatılan eğitim seferberliğinin dördüncüsü Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece katılımıyla Bursa’da gerçekleştirildi. Haberin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Anadolu Ajansı (AA)

Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca Kız Kardeşim Projesi kapsamındaki eğitimler ile kadın girişimcilerin ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortağı olan kadınların ekonomik kalkınmada daha etkin rol almalarını hedeflediklerini belirterek, “Program ile kadın girişimcilerimizi destekleyeceğiz, kadınlardan aldığımız güçle yolumuza devam edeceğiz.” ifadesini kullandı. Haberin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sabah Gazetesi

Yerel ve yöresel ürünlerin üretimi ve pazarlanması konusunda kadınlara yönelik Kız Kardeşim projesini hayata geçirdiklerini aktaran Işıkgece, “Yerel, yöresel ürünlerin pazarda yer bulması, hak ettiği değeri bulması ve tüketiciye tüm Türkiye’de ulaşımıyla ilgili ciddi bir talep var ama ürünlerin satış kabiliyetini alması ve hak ettiği değeri bulmasıyla ilgili gidilecek bir mesafe var.” Haberin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Haberler.com

Her bölgemiz çok zengin. Bu bölgeye özel çok farklı tatlar var. Ama bu tatların düzgün ambalajlarda etiket mevzuatına uygun, barkodlu, hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun, ulusal pazarlarda yer almasını gerektirecek yolumuzda, ciddi eksiklerimiz var. Haberin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mynet.com

Tarım ve Orman Bakanlığınca, kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donanarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesinin yanında, kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amaçlanan “Kız Kardeşim Projesi” kapsamında uygulanmaya konulan eğitim programının ikincisi, Erzurum’da gerçekleştirildi. Haberin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.