Habertürk

Kız Kardeşim Projesi kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınları desteklemek amacıyla ikinci kez hayata geçirilen Kız Kardeşim Hibe Programı’nın kazananları açıklandı. Girişimci kadın ve kadın kooperatifleri arasından seçilen 29 girişimci kadına 25 biner TL ve 1 girişimci kadına 40 bin TL jüri özel ödülü olmak üzere toplamda 765 bin TL’lik iş geliştirme hibe desteği sunuldu. Haberin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dünya Gazetesi

Coca-Cola Türkiye’nin desteği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği iş birliği ile hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi, kadınları desteklemeye devam ediyor. Haberin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Vatan Gazetesi

Kız Kardeşim Projesi ile kadınların gerekli bilgi ve becerilerle donanarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları hedefleniyor. Haberin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Anadolu Ajansı (AA)

Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır: “Kız Kardeşim Hibe Programı ile özellikle salgın döneminin, girişimci kadınlar üzerinde yaratmış olduğu ekonomik sorunları bir nebze de olsa azaltabilmesi en büyük umudumuz” ifadelerini kullandı. Haberin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Milliyet Gazetesi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla çevrim içi gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca, “Yeni iş birlikleri ile Kız Kardeşim Projesi’ni geliştirmeye, erişimini güçlendirmeye çalışıyoruz. Projemizle bugüne kadar 100 bine yakın kadına ulaştık. 2021 sonuna kadar 250 bin girişimci kadına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi. Haberin devamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.